НОВИНИ

Росія хоче змусити Україну платити величезні штрафи за угоду про асоціацію з ЄС

Росія самовільно внесла зміни до угоди "Про зону вільної торгівлі" в рамках СНД, які можуть наносити шкоду Україні, при тому, що раніше РФ і Україна з партнерами парафували документ у прийнятній для нашої держави редакції.

Зміни, які внесла Росія у документ є причиною того, що окрім РФ угоду про ЗВТ не ратифікувала жодна країна-учасниця, в тому числі і Україна, пише «Коммерсант-Украина».

Угода була парафована главами урядів восьми країн-учасниць ще у жовтні 2011 року, серед яких Україна, Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Молдова і Таджикистан. Прем'єр-міністр України Микола Азаров тоді обіцяв, що договір буде ратифікований Україною в найкоротші терміни і вступить в силу в січні 2012 року.

Однак, цього не сталося. Оскільки президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв в односторонньому порядку підписав документ, текст якого відрізняється від угоди, парафованої учасниками договору про ЗВТ.

"Договір (підписаний Мєдвєдєвим – ред.) не збалансований, він дає перевагу Росії, тому ми ведемо консультації з Москвою, щоб внести в нього зміни. До тих пір поки переговори не приведуть до успіху, договір не буде переданий на ратифікацію", - розповіло джерело в адміністрації українського президента.

За інформацією видання, попередньо парафована угода всіма учасниками договору про ЗВТ пройшла внутрішньодержавну перевірку, зокрема, була схвалена Мінекономрозвитку і Мін'юстом України. Редакція документу, який підписав президент Росії істотно відрізняється від попередньої.

"Левова частка відмінностей сконцентрована в "Додатку 1" до договору, де перераховані виключення з режиму вільної торгівлі. У підписаній угоді виявилося близько 50 нових, відсутніх в парафованому документі товарних позицій, за якими Росія застосовує експортне мито", пише газета. Серед них титановий лом (30%), рідкий газ (40 євро за 1 тонну), спирт (6,5% вартості), папір (6,5% вартості тощо.)

Експерти відзначають, що в переліку додаткових експортних мит РФ немає товарів, вартість яких критично важлива для України.

Окрім цього, у випадку ратифікації угоди про ЗВТ Україна може зіштовхнутися із серйозними проблемами з Москвою. "Додаток 6" документу передбачає, що після підписання угоди про асоціацію між Києвом і Брюсселем інші країни-учасниці ЗВТ СНД отримають право "ввести мито щодо імпорту товарів (з України - ред.) в розмірі ставки режиму найбільшого сприяння".

Враховуючи, що розмір цієї ставки договором невизначений, Росія та інші торгові партнери отримують право застосування щодо України великичезних ставок штрафного мита, ідеться в статті

Нагадаємо, раніше в українському парламенті заявляли, що не готові до ратифікації угоди про ЗВТ в рамках СНД.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.