НОВИНИ

ЄВРОНЕСТ закликає владу України декриміналізувати статтю Тимошенко

Парламентська асамблея організації ЄВРОНЕСТ ухвалила резолюцію, в якій закликала українську владу негайно внести зміни до ст. 365 Кримінального кодексу України, за якою засуджено Юлію Тимошенко, а також негайно забезпечити належне лікування Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. Про це повідомив народний депутат Степан Курпіль, який бере участь у Другому засіданні ПА ЄВРОНЕСТ у місті Баку, повідомляє прес-служба «Батьківщини».
«Вирок Юлії Тимошенко має винятково політичні мотиви. Це розправа з конкурентом. Конкуренти в політиці мають поставати перед судом народу на виборах, а не підпадати під політично вмотивоване переслідування з боку влади», - заявив Курпіль, виступаючи перед делегатами засідання.
 
У Резолюції, ухваленій ПА Євронест, зокрема, наголошується, що засудження Юлії Тимошенко до семи років ув’язнення за нібито перевищення її службових повноважень «викликають занепокоєння щодо політичних свобод, верховенства права та стану демократії в Україні».
 
«Оскільки керівництво України, в тому числі президент Янукович, неодноразово заявляли про свою відданість європейським цінностям та процесу інтеграції з намірами у довгій перспективі стати державою-членом ЄС, це покладає особисту відповідальність та Януковича щодо виконання його численних обіцянок, даних міжнародним та європейським партнерам», - наголошується у документі.
 
Парламентська асамблея ЄВРОНЕСТ також закликає владу України забезпечити справедливий, прозорий та неупереджений процес розгляду апеляції Юлії Тимошенко та інших членів її уряду.
 
Крім того, ПА ЄВРОНЕСТ «закликає Верховну Раду невідкладно переглянути та внести зміни до кримінального кодексу, застосованого проти Юлії Тимошенко, особливо Статті 365, яка походить ще з радянського Карного кодексу та передбачає кримінальне переслідування за політичні рішення, і тому не відповідає міжнародним стандартам».
Як повідомлялося, 8 лютого Верховна Рада відмовилася розглядати одразу три законопроекти, що передбачали декриміналізацію статей 364 та 365 Кримінального кодексу, за якими, зокрема, засуджено екс-прем’єра Юлію Тимошенко та проводяться судові слухання щодо низки інших колишніх міністрів.
 
Як повідомлялося, 8 лютого Верховна Рада відмовилася розглядати одразу три законопроекти, що передбачали декриміналізацію статей 364 та 365 Кримінального кодексу, за якими, зокрема, засуджено екс-прем’єра Юлію Тимошенко та проводяться судові слухання щодо низки інших колишніх міністрів.
 
Нагадаємо, 15 листопада 2011 року Верховна Рада декриміналізувала низку економічних злочинів і злочинів у господарській сфері. Водночас парламент відхилив поправки до проекту закону, що припускало декриміналізацію перевищення влади або службових повноважень.
 
ПАРЄ у своїй резолюції від 26 січня рекомендує Україні видалити статті 364 і 365 з Кримінального кодексу.
 
Довідка
 
Парламентська асамблея  ЄВРОНЕСТ - парламентська установа Східного партнерства між Європейським Союзом та його Східноєвропейськими партнерами. Установчий акт Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ підписаний у Брюсселі 3 травня 2011 року.
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.