НОВИНИ

«Брати-мусульмани» визначились з кандидатом в президенти Єгипту

Єгипетські «Брати-мусульмани» висунули кандидата на президентські вибори, що пройдуть в травні, повідомив верховний наставник «Братів-мусульман» Мухаммед Бадіа.

Кандидатом в президенти від асоціації, яка має більшість в єгипетському парламенті,  стане заступник керівника асоціації Хейрат аш-Шатир. Рішення було прийняте на засідання ради  асоціації, 31 березня. За кандидатуру аш-Шатира проголосувало 56 з 108 членів ради. За словами Бадія, аш-Шатир одразу подав заяву про відставку з усіх постів асоціації. «Він буде кандидатом для всіх єгиптян»,  - сказав Бадія.

За освітою Хейтар аш-Шатир інженер. Він вступив в ряди асоціації «Братів-мусульман» в 1974 році. Під час каденції Хосні Мумбарака, аш-Шатир був засуджений до семи років за звинуваченням в створенні бойових угрупувань серед каїрських студентів–членів організації.

Абдельмонем Абу аль-Фаттух, інший кандидат на пост президента країни, був виключений з рядів «Братів-мусульман»  після заяви про наміри іти на вибори.

Як повідомлялось, перший тур президентських виборів в Єгипті відбудеться 23-24 травня 2012 року. Другий тур виборів, якщо він буде необхідний, відбудеться 16 і 17 червня.

Нагадаємо, президент Єгипту Хосні Мубарак пішов у відставку 11 лютого 2011 року та передав владу в руки Вищої ради збройних сил. Військові скасували дію конституції і розпустили обидві палати єгипетського парламенту. В Єгипті було оголошено перехідний період, який повинен завершитися не пізніше 30 червня передачею влади від військових обраному цивільному керівництву на чолі з новим президентом республіки.