НОВИНИ

Польща продовжить фінансувати реставрацію своїх пам’яток на території України

У 2012 році Міністерство культури Польщі планує виділити на реставрацію пам’яток польської культурної спадщини в Україні понад 2 мільйони злотих, тобто близько півмільйона євро, повідомив Яцек Мілер, директор департаменту культурної спадщини Міністерства культури

З його слів, ця сума тотжня минулорічному бюджетові, завдяки якому  польські фахівці провели роботи з реставрації  батальних картин з Жовкви, що у Львівській області.

 «Зараз ці картини, написані майстром Мартіном Альтомонті наприкінці 17 століття, взяті в оренду в української сторони, але після демонстрації в Польщі вони повернуться до Жовкви, де будуть виставлені в місцевому костелі» - повідомив  Яцек Мілер.

За  його словами, цього року продовжиться ряд проектів пов’язаних з реставрацією та оцінкою стану культурних пам’яток.

« Якщо йдеться про реставраційні роботи, то найбільше їх проведено у Львові. Наші реставратори вже протягом кількох років виконують роботи в Латинській та Вірменській катедрах. Відновлюємо й нагробки на Личаківському цвинтарі» - сказав Мілер.

Окрім того, польське міністерство культури співпрацює з українськими архівами, де проводяться пошуки та оцифрування документів, пов’язаних з історією Польщі

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.