НОВИНИ

Партія Гриценка поповнилась Українською партією

Українська партія влилася в партію "Громадянська позиція". Про це сказано в резолюції об'єднавчого з'їзду політичних сил, розміщеній на веб-сайті лідера "Громадянської позиції"Анатолія Гриценка.

Резолюцією об'єднана партія зобов'язується випливати у своїй діяльності 5 принципам: опозиційності, люстрації партійних лав, прозорості, персональній відповідальності лідерів і відкритості.

Зокрема, на з'їзді головою партії обрали Гриценка, його заступником став Насалик.

"Ми не мірилися рейтингами. Просто стали поряд і йдемо працювати. Це квиток на політичну війну. Буде важко. Але разом буде легше", - сказав Гриценко.

Він повідомив, щодо об'єднання з партією Віталія Кличка "УДАР", домовленість була наприкінці жовтня, але вона так і не почала діяти.

"Віталій надто довго думає", - сказав політик.

Гриценко зауважив, що на сьогоднішній день переговори не ведуться, але "Громадянська позиція" відкрита до них.

На питання чи повернеться партія до КОДу, він сказав, що це неважливо, оскільки "опозиція не обмежується КОДом і Радою, де депутати перебігають "тушками".

За його словами, партія фінансується за рахунок місячних членських внесків, які становлять 10 гривень кожен, решта – благодійні гроші підприємців.

Члени політичної сили задекларували, що не погодяться на будь-які кадрові пропозиції, якщо такі надійдуть від влади, на призначення на керівні посади в Кабінет Міністрів або інші виконавчі структури.

Також резолюція унеможливлює перехід опозиції до влади "тушкою". Тобто кожен кандидат від парії письмово зобов'язуться, що не перейде до іншої фракції, коли будуть у парламенті.

Всі депутати, які потраплять до рад усіх рівнів, узгоджуватимуть свої публічні заяви з керівними органами партії.

Також до об'єднаної партії не допускатимуть людей, які раніше порушували закон, мали судимість.

Кожен з кандидатів повинен буде оприлюднювати свої особисті дані, у тому числі декларацію про статки. Гриценко заявив, що він особисто це зробив на своєму сайті.

Нагадаємо, 30 березня Віталій Кличко заявив, що партія «Український демократичний альянс за реформи (УДАР) Віталія Кличка» має намір самостійно брати участь у виборах Верховної Ради, які пройдуть 28 жовтня.

Як відомо, Українська партія була зареєстрована Міністерством юстиції в грудні 2006 року (№ 132), з липня 2011 її очолював Ігор Насалик.