НОВИНИ

Експерт: у французькому суспільстві досі зберігається великодержавний синдром

19 березня у Франції відзначали 50-річчя завершення війни в Алжирі. Це був кінець Французької імперії. Однак великодержавний синдром усе ще зберігається. Про це в інтерв’ю Тижню розповів професор літератури, головний редактор суспільно-політичного журналу Esprit, Марк-Олів’є Падіс.

Це синдром виявляється у дискримінації громадян, які походять із колишніх колоній. Зокрема, коли йдеться про осіб, чиї дідусі й бабусі були родом з Алжиру. У цих людях досі вбачають алжирців, хоча вони вже у другому поколінні французькі громадяни.

Читайте також: Правда, що боїться самої себе

Наприклад, до заданої категорії належав убивця дітей у Тулузі Мохамед Мера, він типовий представник названої генерації. Ці люди часто запитують, коли ж ставлення до них зміниться: у третьому, четвертому, п’ятому поколінні? І навіть жителів нашої держави, які походять із колишньої Вест-Індії і предки яких стали французькими громадянами ще в ХІХ столітті, все ще трактують як «чорношкірих». Вони також почуваються людьми другого сорту. Однак ми намагаємося боротися з цим явищем.

Детальніше читайте у статті «Декларативна рівність» опублікованій у журналі «Український тиждень» №13

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.