НОВИНИ

Україна та ЄС розпочали парафування угоди про асоціацію

У Брюсселі розпочалася процедура парафування угоди про асоціацію між Україною та ЄС, переговори щодо якої велися 5 років.

З української сторони документ парафують керівник переговорної делегації, заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін (політичну частину) і заступник міністра економіки Валерій П'ятницький (економічну частину).

З європейської сторони угоду про асоціацію парафує керівник переговорної делегації, виконавчий директор Європейської служби зовнішньої діяльності з питань Росії, Східного партнерства та Західних Балкан Мирослав Лайчак , а частину про зону вільної торгівлі - заступник генерального директора Генерального директорату з питань торгівлі Петер Балаш.

Очікується, що процес парафування триватиме близько трьох годин.

Нагадаємо, під час сьогоднішньої процедури парафування угоди сторони проставлять підписи лише під 170-ма сторінками політичної частини документа, та під першою та останньою сторінками торгівельної частини угоди. Цю інформацію підтвердив  заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін.

За інформацією ЗМІ, на юридичну вичитку торговельної частини потрібно ще кілька місяців.

Документ на сьогодні складається зі 170 сторінок політичної частини, 180 сторінок – частини, в якій викладена сутність торговельних домовленостей, а також 1350 сторінок доповнень та протоколів.

Україна та ЄС розпочали переговори про нову угоду у березні 2007 року, а про зону вільної торгівлі, яка є складовою частиною угоди, – на початку 2008 року. У вересні 2008 року на паризькому саміті Україна-ЄС було схвалено рішення про те, що нова угода носитиме назву угоди про асоціацію.

19 грудня 2011 року на саміті "Україна-ЄС" було оголошено про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію України і ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.