НОВИНИ

Більше 50% депутатів Ради не бачили тексту угоди про зону вільної торгівлі СНД

Майже половина українських парламентаріїв (45,4%) не підтримує ратифікацію Угоди про зону вільної торгівлі в рамках СНД, що була підписана прем’єр-міністром України Миколою Азаровим у Санкт-Петербурзі в жовтні 2011-го року. Про це свідчать результати опитування народних депутатів, проведеного Інститутом Горшеніна.

З них 34,9% обрали відповідь «точно ні», 10,5% - «скоріше ні». Особисто підтримують ратифікацію даної угоди 32,3% народних депутатів України. З них відповіли «точно так» на дане запитання 21,1%, «скоріше так» - 11,2%. Важко відповісти на це запитання було 22,3% українським депутатам.

Також, згідно з дослідженням, кожний другий народний депутат України (50,6%) не знайомий з текстом цієї Угоди. При цьому більше чверті народних обранців (27,0%) відзначили, що частково ознайомлені з цією угодою, менше чверті (22,4%) – знайомі з текстом Угоди повністю.

Інститут Горшеніна провів опитування серед народних депутатів України з 13 по 16 березня 2012 року. В опитуванні взяли участь 152 парламентарія.

Як повідомлялось, 28 березня Рада Федерації (верхня палата парламенту) Росії на своєму засіданні ратифікувала угоду про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД.

20 березня Державна Дума (нижня палата парламенту) Росії ратифікувала цю угоду. Україна висловлювала зацікавленість у синхронній ратифікації цієї угоди, однак ще не зробила це. Перший віце-прем'єр-міністр Валерій Хорошковський пояснює затримку з подачею угоди про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД на ратифікацію у Верховну Раду з внутрішньовідомчим узгодженням.

Нагадаємо, 18 жовтня 8 країн СНД домовилися про створення зони вільної торгівлі, однак з низкою вилучень за окремими групами товарів (на які передбачено мита). Угоду підписали Росія, Україна, Білорусь, Казахстан, Вірменія, Киргизстан, Молдова й Таджикистан.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.