НОВИНИ

ВАСУ відмовився визнати незаконним указ Януковича про скасування Дня свободи

Вищий адміністративний суд України закрив провадження у справі за позовом голови Рівненської обласної організації Української народної партії Світлани Ніколіної до президента України Віктора Януковича про визнання незаконним його указу від 30 грудня 2011 року, яким він скасував святкування Дня свободи 22 листопада.

Колегія суддів у складі 5 осіб оголосила відповідне рішення в середу, 28 березня, і постановила роз'яснити зацікавленим особам їх права звернення до Конституційного суду України «для вирішення питання про відповідність Конституції України, конституційності законів та інших правових актів Верховної Ради Україна, актів президента України».

Ніколіна, яка є помічником народного депутата лідера УНП Юрія Костенко, зазначила в інтерв'ю журналістам після засідання суду, що не задоволена цим рішенням. Вона не виключає повторного подання позову до ВАСУ або звернення в Конституційний Суд з цього питання.

Позивач також висловила здивування щодо того, чому суд спочатку прийняв до розгляду її скаргу і відкрив адміністративне провадження, а потім виніс рішення, озвучене в середу.

Нагадаємо, 30 грудня 2011 року Віктор Янукович підписав указ «Про відзначення в Україну деяких пам'ятних дат і професійних свят», згідно з яким 22 січня буде відзначатися як День соборності і свободи Україна.

Таким чином, він визнав такими, що втратили силу інші укази про святкування Дня соборності, а також указ від 19 листопада 2005 року про День свободи, підписаний попереднім президентом Віктором Ющенко.

Керівник Рівненської обласної організації Української народної партії Світлана Ніколина 12 січня подала позов проти Януковича за скасування Дня свободи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.