НОВИНИ

  ▪   Роман Малко

На Майдані у Києві утворили "резервацію"

Активісти громадянського руху «Відсіч» на майдані Незалежності у Києві провели сьогодні акцію протесту проти ухвалення Верховною Радою законопроекту «Про порядок організації і проведення мирних заходів». Про це повідомив кореспондент Тижня.

Зокрема, 15 учасників акції протесту в одязі індіанців поставили на Майдані вігвам, ватру, а також обгородили певну територію, символічно утворивши, за їх словами, резервацію.

«Якщо буде прийнятий закон №2450, то наше суспільство перетвориться в резервацію», – зазначають учасники.

Водночас учасники вигукують гасло: «Маємо право на протест».

«Законопроект 2450 містить небезпечну норму про повідомлення влади про захід не менше ніж за чотири дні до його проведення. Така норма по суті встановлює дозвільний порядок проведення мітингів, що суперечить Конституції України. Якщо цей документ ухвалять, ми не зможемо проводити спонтанні заходи, які до тепер робили. Зрештою, ця норма унеможливлює проведення будь-який акцій та дозволяє владі заборонити їх через ручні суди», – вважають учасники протесту.

Нагадаємо, наприкінці минулого року відбулося кілька протестів проти прийняття законопроекту №2450, який передбачає встановлення обмеження для проведення будь-яких мирних протестів.

Фото: zn.ua