НОВИНИ

Мінагрополітики планує робити біопаливо з цукрових буряків

Україна шукає нові шляхи збуту і переробки цукрових буряків, які залишилися в надлишку через обмеження на експорт українського цукру до країн Митного союзу, один з яких — виробництво біопалива, повідомив глава Міністерства аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Політик впевнений, що при таких умовах аграрна галузь України зможе забезпечити майже половину внутрішньої потреби держави у світлих нафтопродуктах.

 «Зараз ми завершуємо перемовини з Бангладеш та іншими країнами щодо реалізації цукру. Також ми плануємо скоротити імпорт і використання цукрозамінників, оскільки це не тільки шкодить цукровій галузі, а й здоров'ю населення. Окрім того, одним з перспективних напрямків аграрної галузі є виробництво біопалива, в тому числі і з цукрового буряка», — зазначив Присяжнюк.

 За його словами між Україною і США буде підписано Меморандум, який передбачатиме законодавчу, технічну допомогу та фінансові інвестиції з розвитку біопалива.

 «Ми практично на 100% залежимо від імпортних світлих нафтопродуктів, щорічно закуповуючи їх в обсязі більше 11 мільйонів тонн. У цей же час наша аграрна галузь може дати 5 мільйонів тонн світлих нафтопродуктів. Ми завершуємо роботу над законопроектом про обов'язкове використання світлих нафтопродуктів і певних пільг та мотиваторів для розвитку цього напрямку», — зазначив він.

Як повідомлялось раніше, за дорученням прем'єр-міністра Миколи Азарова, міністерство  мало розробити план переорієнтування галузі з вирощування цукрового буряка на виготовлення біопалива.