НОВИНИ

У Південній Осетії відбулися повторні вибори

У Південній Осетії відбулися повторні вибори голови самопроголошеної республіки.

Наразі всі виборчі дільниці зачинено, ведеться підрахунок голосів. Вже опрацьовано більше 65% бюлетенів.

Голова Центральної виборчої комісії країни повідомив, що народне волевиявлення проходило без особливих порушень.

Водночас окремі громадяни бойкотували вибори. Здебільшого - це представники лідера опозиції Али Джиоєвої, яка виграла на минулих виборах у листопаді, результати яких було скасовано. Сама Джиоєва не виставляла свою кандидатуру.

Як повідомлялося, 27 листопада 2011 року в Південній Осетії пройшов другий тур президентських виборів, в який вийшли глава МНС республіки Анатолій Бібілов і екс-міністр освіти Алла Джіоєва.

За підсумками голосування ЦВК повідомив про перемогу Джіоєвої. Однак Верховний суд республіки скасував результати виборів.

Не погодившись з цим рішенням, Джіоєва оголосила себе обраним президентом, її прихильники зайняли центральну площу Цхінвалі.

9 грудня чинний тоді президент Південної Осетії Едуард Кокойти і Джіоєва досягли угоди по врегулюванню ситуації в країні.

Але 18 січня 2012 Джіоєва повідомила, що відкликає свій підпис під угодою, оскільки влада порушує досягнуті домовленості. Вона також заявила, що не братиме участі в нових виборах глави республіки і зажадала передати їй владу як законно обраному президентові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.