НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: небагато мерів можуть дозволити собі залишитися незалежними від ПР

Непоодинокі випадки вступу мерів та місцевих чиновників до Партії регіонів створює ефект консолідації місцевих еліт перед парламентськими виборами, що, звісно, сприяє посиленню активності адміністративного ресурсу. Про це Тижню заявив політолог Володимир Фесенко.

Зокрема, політолог нагадує, що подібна практика спостерігалася і в 2010 році, коли чимало мерів вступали до Партії регіонів.

«Справа не стільки в адмінресурсі, скільки у створенні символічного ефекту, мовляв, бачите, впливові регіональні лідери до нас приєднуються. Тобто у нас потужна політична сила країни, на яку орієнтуються лідери місцевого самоврядування, впливові регіональні авторитети. Такий символічний ефект дуже потрібний зараз, оскільки рейтинги партії не дуже високі. Це також своєрідний крок консолідації місцевих еліт перед парламентськими виборами. А це, звичайно, сприятиме посиленню активності адміністративного ресурсу. Хоча, на мій погляд, це не найкраща тактика з боку Партії регіонів. Але це прояв їх ментальності, традиційна схильність їх до монополізації: що в бізнесі, що в політиці», – переконаний експерт.

Водночас Фесенко зазначає, що з іншого боку змушені вступати до ПР мери, котрі обмежені у своєму впливі, оскільки не мають більшості в міській раді.

«Звісно, у кожному конкретному випадку мери, які вступають до Партії регіонів, мають власні мотиви. Втім, існує ще одна причина таких процесів - місцеві виборчі комісії формують значною мірою через сприяння органів місцевого самоврядування. Аби не було протиріч – зіткнення різних груп інтересів під час цього процесу (Партія регіонів. - Ред.) намагається консолідувати місцеві еліти хоча б у своїх регіонах», – запевняє Фесенко.

«У нас взагалі залишилось не дуже багато незалежних мерів. Задоволення бути незалежним від Партії регіонів мером можуть собі дозволити лише ті посадовці, де ПР не має серйозного електорального впливу, до прикладу, на Галичині. В інших регіонах – важко бути таким незалежним. Коли партія, яка має той самий адмінресурс, фактично вимагає приєднатися, то дуже важко утриматись від таких пропозицій», – зазначає політолог.

Водночас Фесенко сумнівається, що вступ до ПР матиме певний електоральний ефект чи збільшення адміністративного ресурсу. Адже, як правило, це відбувається в тих регіонах, де і так Партія регіонів є однією з найвпливовіших політичних сил, додав експерт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.