НОВИНИ

Литвин вважає, що вибори мера Києва і вибори в Раду необхідно розвести в часі

Вибори мера Києва та народних депутатів України потрібно проводити в різний час. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, перебуваючи в місті Червоноармійськ Житомирської області.

"Я був би нещирим з вами, якщо б не сказав, що проговорюються різні дати виборів у місті Києві, іде пошук оптимального варіанту. Я переконаний, що вибори повинні відбутися, оскільки потрібно обрати і міського голову, і міську раду", - сказав Литвин. 

За його словами, для визначення того, чи проводити вибори мера і Київради разом або в різні терміни, "потрібна дискусія".

"Єдине, що я не підтримую, - це проведення виборів в Києві разом з виборами до Верховної Ради", - підкреслив спікер парламенту. Він нагадав, що досвід проведення в 2006 році місцевих і парламентських виборів "показав всю проблематичність такого поєднання".

"Я думаю, треба дати людям можливість зробити вибір щодо одного інституту: або в київську владу, або до Верховної Ради. Оскільки вибори до Верховної Ради відстрочити неможливо, потрібно думати про місцеві вибори", - сказав голова парламенту.

Нагадаємо, 17 листопада 2011 року парламент увів пропорційно-мажоритарну виборчу систему на парламентських виборах з підвищенням прохідного бар'єра до 5% і без участі у виборах блоків.

Вибори до Ради повинні відбутися 28 жовтня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.