НОВИНИ

Експерт: у Франції немає мультикультурності

У Франції не існує мультикультурності. У багатьох ситуаціях досі залишається нерівність між французами, батьки яких прибули до держави з колишніх колоній та іншою частиною населення. Про це розповів редактор французького журналу Esprit Марк- Олів'є Падіс під час зустрічі "Демократія та проект об'єднаної Європи", організованої книгарнею "Є" та виданням "Український тиждень" у рамках програми "Європейський досвід".

"Безумовно, на папері всі мають однакові права - в цьому республіканська культура Франції. Однак, це лише декларування прав. У дійсності це не так, особливо коли йдеться про колишню, імперську, Францію", - розповів Падіс.

"У Франції немає мультикультурності. Натомість існує мультикультурна ситуація. Зокрема – релігійна відмінність, яку часто мають на увазі, говорячи про мультикультурне суспільство. Перша релігія Франції – католицизм. Друга – іслам. Тож питання полягає у тому, яким чином однаково ставитися до новіших релігій та релігій, що історично старші на певній території" - зауважив експерт.

Олів'є Падіс також зазначив, що у Європі не існує чіткого визначення поняття "мультикультуралізм". Падіс наголосив на тому, що кожна країна-член ЄС має власне бачення і власну стратегію щодо цього питання.

"У деяких країнах, наприклад, це надання окремих прав вразливим верствам населення. Це, наприклад, існує у Великій Британії, однак не у Франції. У нас досі точаться дискусії щодо легітимності таких прав", - резюмував експерт.

Марк-Олів'є Падіс - професор літератури, головний редактор журналу Esprit, віце-президент аналітичного центру Terra Nova, член редколегії веб-порталу журналів Eurozine, член редакційної ради журналу Recherches familiales. Викладає магістрам європейських студій Інституту політичних досліджень Sciences Po в Парижі. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.