НОВИНИ

Єврокомісар вітає ухвалення Радою закону про громадські об'єднання

Прийняття закону про громадські об'єднання є важливим кроком на шляху становлення громадянського суспільства в Україні, вважає європейський комісар з питань розширення і політики добросусідства Штефан Фюле.

"Хороша новина з Києва - парламент прийняв закон про громадські організації. Важливо для громадянського суспільства (в Україні – Ред.) як нашого ключового партнера в політиці сусідства", - написав він на своїй сторінці на Twitter в п'ятницю.

Нагадаємо, 22 березня Верховна Рада прийняла закон про громадські об'єднання. Закон встановлює більш широкий термін "громадські об'єднання" - об'єднання фізичних осіб, громадські спілки, об'єднання юридичних осіб приватного права з можливістю членства в них фізичних осіб.

Закон передбачає, що реєстрація громадських об'єднань проводиться безкоштовно. Крім того, обмежуються підстави для відмови в їх реєстрації і скорочуються терміни реєстрації до 7 днів.

Закон також знімає обмеження в діяльності організації за територіальною ознакою, таким чином, громадські організації не будуть ділитися на місцеві, всеукраїнські та міжнародні.

Закон буде введений в дію з 1 січня 2013 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.