НОВИНИ

Експерт: Росія – імперська й радянська – найпідступніший ворог болгарської незалежності

Болгарський філософ і публіцист Анґел Ґранчаров вважає, що історія Болгарії переконливо свідчить про те, що найпідступнішим ворогом болгарської незалежності є Росія – й імперська, й радянська. Про це він сказав в інтерв’ю Українському тижню.

«Те, що ми порівняно далеко від Москви, не допомагає нам. Наша історія ось уже 134 роки після звільнення від турецької влади переконливо показує, що Росія – й імперська, й радянська – найпідступніший ворог болгарської незалежності. Вона завжди розглядала нашу країну як свою Задунайську губернію: «Куріца нє птіца, Болґарія нє заґраніца»!», - відзначив Ґранчаров.

За його словами, коли в 1997–2001 роках у Болгарії прийшов до влади некомуністичний уряд демократичних сил, керований Іваном Костовим, влада зробила перші кроки, щоб позбутися вікового російського домінування, й категорично обрала іншу геостратегічну орієнтацію – на захід.

«Саме тоді російські спецслужби й агентура в нашій країні дістали з Москви наказ: зробити все, щоб повернути її у сферу своєї імперської гегемонії та панування», - додав Ґранчаров.

Детальніше читайте в інтерв’ю Ґранчарова «Таки закордон» у № 12 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.