НОВИНИ

Українські АЕС успішно витримали стрес-тести

Проведені на українських АЕС стрес-тести не виявили нових загроз і викликів для їхньої безпеки. Така оцінка міститься в національному звіті за результатами проведених стрес-тестів, які передані європейській стороні.

Саме питання стрес-тестів стало одним з основних у ході засідання групи експертів ЄС та України, повідомив у четвер у Брюсселі після закінчення засідання директор департаменту стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Микита Константінов.

«Переоцінка рівня безпеки не виявила нових викликів і загроз для наших енергоблоків», - заявив він.

Константінов нагадав, що проведення стрес-тестів було ініціативою Європейського Союзу після аварії на АЕС «Фукусіма-1» (Японія) і стосувалося спочатку країн ЄС, потім до неї приєдналися Україна і Швейцарія.

За його словами, проведення стрес-тестів входить «у завершальну стадію». «Усі країни завершили підготовку національних доповідей і зараз проводиться їх оцінка, в якій також бере участь і Україна. При цьому Константінов уточнив, що аналогічна оцінка українського національного звіту проводиться і європейськими експертами в даний час.

Крім того, він повідомив, що на підставі проведених стрес-тестів також розроблені і певні рекомендації, щоб виключити ситуації, аналогічні трагедії в Японії. Зокрема, передбачається, що якщо будуть повністю знеструмлені «наші енергоблоки, то енергозабезпечення буде поставлятися пересувними дизельними генераторами», - пояснив Константінов.

Нагадаємо, Константінов також повідомив, що Україна розраховує на виділення міжнародними фінансовими інституціями 800 млн євро для реалізації комплексної програми з підвищення безпеки енергоблоків АЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.