НОВИНИ

Україна розраховує на 800 млн євро для підвищення безпеки АЕС

Україна розраховує на виділення міжнародними фінансовими інституціями 800 млн євро для реалізації комплексної програми з підвищення безпеки енергоблоків АЕС.

Дане питання стало предметом обговорення експертної групи "Україна - ЄС", зустріч учасників якої пройшла в четвер у Брюсселі, повідомив за підсумками засідання директор департаменту стратегічної політики, інвестицій та ядерно-енергетичного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Микита Константінов.

Він нагадав, що комплексна програма підвищення безпеки енергоблоків була затверджена урядом ще в 2009 році і розрахована на декілька років. Загальна вартість виконання програми становить 12,5 млрд грн.

"Ми очікуємо, що Євроатом і Європейський банк реконструкції та розвитку нададуть у другому півріччі кредит у розмірі 800 млн євро, а це майже $1 млрд", - сказав він.

У зв'язку з цим Константінов висловив сподівання, що кредит може бути виділений вже восени нинішнього року.

Нагадаємо, у серпні минулого року тодішній міністр енергетики та вугільної промисловості, Юрій Бойко заявив, що на заходи з підвищення безпеки у ядерній галузі України Кабмін планує витратити близько $1 млрд.

У квітні Україна підпише угоду про співпрацю в царині ядерної безпеки з Японією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.