НОВИНИ

Ріелторська палата: дешевої іпотеки від Януковича вистачить для 800 - 1000 родин

Ріелторська палата заперечує вплив на ринок нерухомості ініційованої Президентом Віктором Януковичем програми надання іпотечних кредитів на житлове будівництво строком на 10-15 років зі ставкою 2-3% річних при заявленому фінансуванні в 1 млрд гривень у 2012 році. Про це на прес-конференції сказав голова національної ради палати Олександр Бондаренко.

«З погляду мене - людини, яка працює на ринку, - я прекрасно розумію, що ті невеликі кошти, які планується виділити на те, щоб відсоткові ставки були справді на рівні, наприклад, 3%, - цих коштів вистачить максимум, може, на 800, може, на 1 000 сімей по всій Україні», - сказав він.

За його оцінками, щорічно на ринку країни відбувається близько 400 тис. транзакцій з урахуванням передачі нерухомості в спадщину та дарчих операцій, з яких купівля-продаж становить близько 300 тис. транзакцій.

«Плюс ця одна тисяча - це настільки невеликий відсоток збільшення транзакцій, який істотно на ринок не вплине. Це все, у рамках вирішення цієї житлової проблеми - це навіть не крапля в морі, а ще менше. З погляду піар-ходу це, може, дуже непоганий задум, але на цю тему необхідно спілкуватися з політтехнологами, піарниками, а не з фахівцями нерухомості», - додав експерт.

Також Бондаренко зазначив, що громадянам не варто занадто сподіватися на допомогу держави у розв'язанні їхніх житлових проблем.

«Іншим, які стоять на черзі на одержання житла, а їх близько 1,2 млн, я б порадив просто забути, що їм держава, можливо, щось виділить і забезпечить житлом, і думати тільки про те, яким чином зростати у своїй професії, яким чином заробляти більше коштів, щоб самостійно вирішувати свої питання», - сказав він.

Крім того, Бондаренко вказав на високу ймовірність корупційної складової при наданні кредитів за ініційованою програмою.

Водночас Бондаренко висловив здивування тим, чому держава не займається будівництвом соціального житла, а на місцевому рівні - муніципального житла, яке можна здавати в оренду.

Як повідомлялось, Адміністрація Президента прогнозує, що в 2012 році на компенсацію відсоткової ставки за іпотечними кредитами виділять не більш ніж 1 млрд гривень.

Янукович прогнозує, що в межах програми іпотечного кредитування із травня на житлове будівництво почнеться надання кредитів строком на 10-15 років зі ставкою 2-3% річних.

Нагадаємомо, міністр ЖКГ Анатолій Близнюк вважає, що у разі виділення коштів на реалізацію житлово-іпотечної ініціативи президента, можливість отримати дешеві позики матимуть більше 10 тис. сімей, у першу чергу - пільгових категорій, які потребують поліпшення житлових умов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.