НОВИНИ

  ▪   Олександр Михельсон

Експерт: Медведчуку буде важко повернутись у політику за нинішньої влади

Колишній лідер Соціал-демократичної партії України (об'єднаної) Віктор Медведчук братиме участь у виборах народних депутатів України. Таку думку в коментарі Тижню висловив президент центру “Український барометр” Віктор Небоженко.

“Очевидно, Медведчук хоче в парламент. Хоча неясно, чи буде він балотуватись за мажоритарним округом, що більш імовірно, чи підключиться до якогось проекту з партійними списками”, - вважає Небоженко.

Політолог нагадує, що у верхівці нинішньої влади нікого не можна назвати потенційним союзником Медведчука. “Всі ті, хто колись із ним співпрацював і, доходячи до непристойності, прославляв на підконтрольних Медведчуку телеканалах тодішнього президента Кучму, сьогодні переключились на нових господарів життя”, - говорить експерт.

Коментуючи нещодавно опублікований Медведчуком на кількох інтернет-ресурсах текст з різкою критикою зовнішньої політики України та вимогами перевести цю політику в проросійське русло, Небоженко зазначив:

“Медведчуку важко буде увійти в русофільське поле, зворотнім боком якого є українофобія, тому що в сьогоднішній Україні вже існує гостра конкуренція за відстоювання інтересів Росії. І ті, хто грає на цьому полі, як правило, молодші, начитаніші й агресивніші за Медчедчука. Вони дозволяють собі речі, яких за Кучми не дозволялося”.

На думку політолога, така вагома в минулому фігура не буде “повертатись у політику” одинаком, а спробує створити чи очолити якийсь політичний проект.

“Принципово важливо, буде це знову проект під гаслом соціал-демократії, яке Медведчук колись експлуатував, чи чисто олігархічна політична структура, - говорить Небоженко. - В будь-якому разі, добитися визнання і сприяння з боку нинішньої влади Медведчуку буде складно. Але якщо він цього не досягне, за півроку з нього глузуватимуть навіть третьосортні журналісти”.

Нагадаємо, раніше Медведчук оприлюднив на нещодавно заведеній ним сторінці у Facebookвідеозвернення, в якому заявив, що “повертається в політику”.

При цьому 20 червня минулого року Медведчук заявляв, що не збирається повертатися у в політику. “Чи повертаюся я в політику? Звичайно ні! Я не хочу сьогодні повертатися у цей бруд. Політика – це боротьба за владу. Я не хочу “за владу”. Я бачив її з усіх боків. Марно намагався зробити її краще…”, - зазначив він.

У 2002 - 2005 роках Медведчук очолював адміністрацію президента Кучми, “уславившись” на цій посаді як творець системи “темників” - інструменту непрямої цензури на провідних телеканалах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.