НОВИНИ

Азаров зобов'язав Богатирьову навести порядок із закупівлею ліків і медобладнання

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив віце-прем'єру, міністру охорони здоров'я Раїсі Богатирьовій почати пілотний проект із введення граничних цін на ліки для хворих на гіпертонію та цукровий діабет з 1 травня. Про це сказав Азаров, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у середу.

«Я поставив завдання ввести на цю групу ліків референтні (граничні – Ред.) ціни з 1 травня поточного року», - сказав він.

Разом з цим прем'єр уточнив, що введення референтних цін означає визначення державою граничних цін на певну групу ліків, вище якої вони не можуть реалізовуватися в аптечних мережах.

Азаров зазначив, що такі ціни будуть установлюватися, виходячи з аналізу цін на аналогічні ліки в українських виробників та імпортні ліки, реалізовані в сусідніх країнах.

Він підкреслив, що завданням введення референтних цін є зниження цін на ліки і забезпечення українців якісними ліками за доступними цінами.

Азаров повідомив, що, відповідно до соцопитувань, більшість українців вважають високими ціни на ліки та вважають, що медична галузь є скоріше бізнесом, причому тіньовим.

Прем'єр роз'яснив, що введення референтних цін буде означати, що місцева влада і контрольні органи будуть припиняти дію ліцензій і закривати аптеки, якщо в них не буде ліків за встановленими граничними цінах.

Крім цього, Азаров доручив Богатирьовій прискорити закупівлю медичного обладнання українського виробництва.

«Також звертаю увагу міністра охорони здоров'я, що настав час почати закупівлю медичного обладнання українського виробництва, на що в бюджеті передбачено 190 млн гривень», - сказав Азаров.

Він додав, що мова йде про надзвичайно необхідне у кожній лікарні, у кожному районі рентгенологічного і мамологічного обладнання, а також про апарати ультразвукової діагностики.

Разом з цим прем'єр додав, що взяв до уваги інформацію Богатирьової про те, що міністерство почне тендерні процедури днями, підкресливши, що бере це питання під особистий контроль.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович на початку березня доручив Кабінету Міністрів поетапно ввести єдині ціни на однотипні ліки різних виробників.

Як відомо, 14 лютого президент Віктор Янукович звільнив Олександра Аніщенка з посади міністра охорони здоров'я і призначив Богатирьову віце-прем'єр-міністром, міністром охорони здоров'я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.