НОВИНИ

У Київраді хочуть перейменувати чотири вулиці Лєніна у столиці

Комісія Київської міської ради з питань культури і туризму ініціює перейменування вулиць Лєніна в Києві, яких налічується чотири. Про це сказано у повідомленні прес-служби голови комісії, депутата Київради від фракції БЮТБ Олександра Бригинця.

«Бригинець планує до Дня народження вождя (22 квітня 2012 року) представити в Комісію з питань назв і пам'ятних знаків КМДА пропозиції про перейменування зазначених вулиць», – йдеться у повідомленні.

Бригинець у своєму блозі звернувся до киян із проханням надати комісії пропозиції з приводу перейменування вулиць.

«Звичайно, це здається дивним, що в Києві так багато вулиць Лєніна, але це об'єктивна реальність, що вимагає термінового втручання. Лєнін ніколи не бував у Києві, ніколи не приймав рішень на користь Києва. Якщо взяти за основу тільки це, вказуючи на інші «діяння великого вождя», то в топоніміці Києва назви вулиць із його ім'ям недоречні», – переконаний Бригинець.

Депутат повідомив, що, зокрема, вулиці Лєніна є в Дарницькому районі в мікрорайоні Бортничі, у Деснянському районі на Троєщині і в Солом'янському районі в мікрорайоні Жуляни; також у Святошинському районі є вулиця Ленінська.

«Безумовно, Лєнін сьогодні – це не найактуальніша проблема, але для того, щоб це питання вирішилося коли-небудь, його треба починати вирішувати зараз. Адже якщо почати процес перейменування вулиць вже сьогодні, то реальне перейменування відбудеться не раніше, ніж за рік – два», – цитує прес-служба Бригинця.

Депутат переконаний, що нові назви вулиць Києва мають бути пов'язані або з історією міста і мати прив'язку до місцевості, де знаходиться вулиця, або видатними іменами (подіями) української історії та культури.

Нагадаємо, народні обранці від Компартії Володимир Даниленко та Петро Цибенко пропонують заборонити органам місцевого самоврядування перейменовувати вулиці, названі на честь «військовослужбовців, які вчинили героїчні подвиги, червоноармійців, партизанів, підпільників і бойових формувань Червоної армії».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.