НОВИНИ

Експерт: Партії регіонів вже немає з ким об’єднуватися

Приєднавши до себе "Сильну Україну" Сергія Тігіпка, Партія регіонів вичерпала ресурс для об’єднання з іншими політичними силами. Про це в коментарі Тижню розповів Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«У нас в країні лідерів, які мають електоральний вплив і рейтинг більше 10% - близько 10 людей. Всі вони є активними діячами з власними партіями, усі визначилися. Вільних людей, які ведуть переговори з Партією регіонів про об'єднання я просто не бачу», - сказав Фесенко

На його думку, ПР перед виборами може хіба що діяти локально щодо переманювання до своїх лав лідерів маленьких партій, однак дійсно відомих, рейтингових лідерів дуже складно знайти. «Так, є в Криму Аксьонов (Сергій Аксьонов – лідер політичної партії Руська Єдність - ред.). В масштабах Криму це може додати кілька відсотків до Партії регіонів. Але Джарти свого часу Крим зачистив. Там залишилися лише дрібні партії, які зберегли якийсь вплив – це Союз і Русскоє Єдінство», - сказав він.

Експерт серед потенційних партій, які могли б об'єднатися з партією регіонів згадав партію "Совість України", яка має лідируючи позиції у Полтаві і Вінниці. Політолог не виключив, що лідерами цієї політичної сили можуть зацікавиться у Партії регіонів, однак сумнівається, що вони поповнять лави «біло-синіх».

«Можна знайти по місцевих виборах абсолютно невідому партію "Совість України". Вони виграли вибори в Полтаві і Вінниці. У Вінниці популярний місцевий мер Володимир Гройсман, в Полтаві - Олександр Мамай. Але там спрацювала не популярність кандидата в мери, а технологія матеріального заохочення виборців. Дуже сумніваюся, що Гройсман погодиться (перейти до ПР – ред.). Мери взагалі не хочуть брати участь в парламентських виборах. Якщо тільки вони не мають планів відійти до Верховної Ради. Як правило, вони дистанціюються, не хочуть втручатися в конфлікт, зберігають позапартійний статус», - сказав Фесенко.

«В процесі об’єднання партій важливі декілька речей. Це додаток до рейтингу, якщо не кумулятивний ефект має бути, то хоча б додаватися декілька відсотків до рейтингу правлячої партії. З Сильною Україною ресурс вичерпаний (у ПР – ред.). Більше варіантів немає», - додав він.

 «З регіональних лідерів рівень впізнаваності дуже маленький, їхня популярність має локальний характер. Таких як був Лазаренко, і міг провести свою «Громаду» завдяки перемозі в одній області, більше не має», - зауважив політолог. 

Як повідомлялося раніше, перед парламентськими виборами до Партії регіонів можуть влитися ще дві партії. Про це сказав заступник голови Партії регіонів з ідеології Володимир Демидко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.