НОВИНИ

Європа вважає парламентські вибори останнім тестом для України

Представники ОБСЄ, Ради Європи, акредитовані в Україні європейські дипломати називають заплановані на осінь цього року парламентські вибори останнім тестом для України. Про це заявив голова Комітету виборців України Олександр Черненко у Севастополі під час круглого столу на тему: «Парламентські вибори 2012. Перспективи та можливості опозиційних партій та громадських організацій».

За його словами, якщо майбутні парламентські вибори не будуть чесними і демократичними, на Україну може чекати «як введення якихось санкцій міжнародного характеру, так і просто забуття у світі».

Черненко пояснив, що КВУ спілкується з представниками ОБСЄ, Ради Європи, посольств іноземних держав в Україні, і вони «дуже просто, дуже спокійно кажуть: ви розумієте, після всього того, що відбувається, вибори – це останній тест для України. Одні кажуть: аж до введення санкцій, інші кажуть так: ні, ніяких санкцій не буде, ми просто забудемо про Україну, що така є. Живіть собі, як хочете».

На переконання голови КВУ, «ці вибори, їхня чесність, демократичність – питання не лише виграшу чи програшу того чи іншого кандидата від тієї чи іншої політичної сили, тут питання майбутньої перспективи України, питання, власне, куди Україна далі піде».

Як повідомлялось, за результатами круглого столу у Севастополі міські організації політичних партій «Батьківщина», «За Україну», «Наша Україна», УДАР і «Фронт змін» створили Комітет протидії фальсифікаціям під час парламентських виборів 2012 року на території міста.

Нагадаємо, 17 березня на з'їзді Партії регіонів президент Віктор Янукович заявив, що вважає завданням влади забезпечити проведення чесних і демократичних виборів до Верховної Ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.