НОВИНИ

  ▪   Олена Чекан

В Україну повернеться «Французька весна»

В Україні відбудеться фестиваль культурних заходів «Французька весна» з 4 до 27 квітня. Про це йшлося під час прес-конференції, присвяченій проведенню фестивалю, повідомляє кореспондент Тижня.

Зокрема, заходи в рамках фестивалю відбудуться в Дніпропетровську, Донецьку, Києві, Львові, Одесі, Харкові.

Дев’ята «Французька весна в Україні» розгорнеться в особливому контексті: адже цього року Україна та Франція святкуватимуть двадцятиріччя дипломатичних відносин. Тож Посольство Франції, Французький інститут та мережа Альянс франсез вирішили представити також і найцікавіші спільні проекти французьких та українських митців. У квітні вони пройдуть в Україні, потім - в різних куточках Франції.

Фото автора

Крім цього, французькі солісти Офелії Гойяр та Гарі Хоффмана (віолончель), Давіда Кадуша (фортепіано) візьмуть участь у «Тижні французької класики», який очолить український диригент Роман Кофман. Виставку сучасного живопису французьких і українських художників «Оживлені образи» можна буде побачити у київській галереї «Я», а потім вона переїде до Тулузи.

Чільне місце фестивалю – допрем’єрні покази французьких фільмів завдяки співпраці з українськими дистриб’юторами та знамениті Ночі короткого метра, де пройдуть стрічки кінематографістів обох країн, а потім частково у Франції.

Своїми думками про футбол та глобалізацію перед проведенням Євро-2012 поділиться письменник П’єр-Луї Басс та Паскаль Боніфас, спеціаліст з міжнародних відносин.

Про наймасштабніші вуличні вистави, які можуть безкоштовно подивитися всі бажаючі, Тижню розповів Надзвичайний і Повноважний посол Франції в Україні Ален Ремі:

«Відкриємо фестиваль в Києві 4 квітня о 20:30 вуличною фантастичною виставою «Шалені дзвонарі» на чудовій Софійській площі. Дійство відбуватиметься навколо металевої конструкції з 26 дзвонами. Все почнеться внизу, а потім французька група Transe express, що складається з цілого оркестру незвичних музикантів, підніметься в повітря і вируючі в небі буде дивувати всіх мистецтвом передзвону. Дзвонарів без всякого підсилювача почують тисячі киян».

«Впевнений, що українцям сподобається і сучасна циркова вистава «Диво-водні історії» від компанія Barolosolo. А завершить «Французьку весну в Україні» гурт «Paris Combo» 27 квітня о 19:30 на київському Співочому полі. Як завжди на цих чудових схилах  концерт безкоштовний. Думаю, що навіть в умовах економічних труднощів треба час від часу розважатися, тож, мабуть цьогорічну «Французьку весну в Україні» можна буде назвати чудовою авантюрою», – запевнив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.