НОВИНИ

  ▪   Святослав Птіцин

Дисидент: у нинішньої влади ті ж замашки, що за часів СРСР

У теперішньої владі ті ж самі замашки, що й у влади СРСР. Однак, нині керівництво держави діє в умовах свободи слова, відтак – вони мають оглядатися на світове суспільство. Таку думку висловив колишній дисидент Євген Сверстюк під час мітингу «Сидять не ті», що проходив у суботу 17 березня під Лук’янівським СІЗО.

«Мені соромно бути сьогодні біля тюрми. Ми мали б відзначати роковини Шевченка чи день народження Гоголя. Однак, як і 40 років тому, люди стоять тут, під СІЗО. Закон має оберігати свободу людей. Натомість, сьогодні беззаконня позбавляє конкретних людей їх свобод», - сказав Сверстюк.

Один з учасників акції, засновник бюро «Свідомо» Єгор Соболєв зазначив, що нинішня система була створена ще за часів Радянського союзу: «Система нищення людей була такою ще за часів СРСР. І вона не залежить ані від Януковича, ані від Пшонки. І аби якось змінити цю ситуацію необхідно знищити СІЗО в центрі Києва, у якому люди страждали ще за часів Російської імперії», - сказав журналіст.

«Спочатку вони братимуть патріотів, - продовжував Соболєв, - бо вони фашисти й за них ніхто не заступатиметься. Потім братимуть опозицію – бо ті втратили підтримку в народу. Потім вони шукатимуть серед активістів Податкового Майдану людей з кримінальним минулим, оскільки це «ґвалтівники й злочинці», як сказав Могильов з трибуни Верховної Ради» - наголосив активіст.

Один з колишніх дисидентів – Василь Овсієнко – прийшов під СІЗО зі своєю тюремною робою. Громадський діяч висловив обурення щодо карикатур на Януковича, на яких гаранта зображають у смугастій тюремній формі.

«Мене обурює, коли Януковича зображають в такій робі, адже він сидів за крадіжку, на загальних підставах. Смугастий же одяг видавали особливо небезпечним рецидивістам. Хоча, як на мене, у президента в цьому плані є потенціал. Він може отримати такий одяг за Харківські угоди, за Межигір’я чи Севастополь», - заявив Овсієнко.

«І якщо Кучма у 2004 році не став розганяти Майдан, то Янукович може це зробити» - вважає дисидент.

Нагадаємо, біля Лукянівського СІЗО сьогодні збирали харчі та ліки для ув'язнених.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.