НОВИНИ

Економічні показники найважливіших галузей української економіки погіршуються

Українському уряду доводиться вдаватися до нових позик, щоб гасити старі. При цьому стан реального сектору економіки дедалі гірший. Про це пише Ірина Ходорова у черговому числі Українського тижня.

Так, відзначає автор, Нацбанк констатував, що вітчизняна економіка функціонує в умовах низького зовнішнього попиту. Як наслідок – ще в листопаді 2011-го динаміка обсягів виробництва металургії була від’ємною (-1,4% рік до року), так само і в грудні (-4,7%), і в січні 2012-го (-1,6%).

За офіційною версією, падіння показників спричинене, зокрема, високою базою порівняння минулого та позаминулого років. В аналітичних висновках регулятора помічено, що в січні 2012-го скоротилося виробництво підприємств харчової (-1,9% порівняно з аналогічним періодом 2011-го) та легкої промисловості (-12,1%), транспортної галузі (-1%).

«Поміж чинників усіх цих трендів називають і «реформи» (погіршення загальних логістичних показників пояснюють двовідсотковим зменшенням обсягів залізничних перевезень), і «несприятливі погодні умови» (через морози виникли перебої з постачанням сировини – залізорудної, вугілля, коксу, брухту – на металургійні заводи)… Але ніхто не гарантує та й не може гарантувати, що в разі ескалації глобальної кризи процеси в Україні не розгортатимуться за сценарієм 2008–2009-го. Адже відтоді структура національної економіки, критично залежної від експорту, майже не змінилася. Хіба що частка АПК у ВВП збільшилася, але у зв’язку з тими самими «несприятливими погодними умовами» невідомо, яким буде цьогорічний врожай», – пише автор.

Детальніше читайте у статті «Подайте на покращення» у №11 Тижня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.