НОВИНИ

Картину «Август. Восьмого» дозволили показувати в Україні

Російському фільму «Август. Восьмого» 15 березня видано прокатне посвідчення на право розповсюдження і демонрації фільму на території України з обмеженням глядацької аудиторії віком до 18 років, повідомляє прес-служба Державного агентства України з питань кіно (Держкіно).

Як наголошується в повідомленні, експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрації фільмів переглянула фільм і більшістю голосів ухвалила рішення про визначення вікового обмеження та видачі прокатного посвідчення.

«Може бути скільки завгодно думок щодо художньої цінності або змістовного наповнення фільму. Але глядач має право на те, щоб скласти свою думку самостійно, переглянувши фільм, і визначити власне ставлення до роботи творців картини і подій, про які йдеться у фільмі. Держкіно не може бути цензором у таких питаннях і не має підстав для заборони прокату картини в Україні », – зазначив перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Сьомкін.

Нагадаємо, художній фільм «Август. Восьмого», знятий режисером Джаніком Файзієвим розповідає про російсько-грузинську війну. Бюджет стрічки оцінюють у $16 млн. Картина викликала обурення української громадськості. У Facebook навіть створили групу з бойкотування стрічки. Крім того, до Нацкомісії з питань моралі звернулися кілька громадських організацій з проханням заборонити прокат стрічки як такої, що «розпалює міжнаціональну ворожнечу»

Читайте також: «Август восьмого» – гарненька казка про смердючу війну