НОВИНИ

Євген Головаха: Ми не ходитимемо строєм на допити за колективними повістками (ДОКУМЕНТ)

Один з керівників Інституту Соціології Євген Головаха вважає повною убогістю влади допит вчених-соціологів у СБУ. Про це Головаха розповів в інтерв’ю УНІАН.

«Прийшов в це СБУ. Узяв пропуск, сиджу внизу, чекаю. Прочекав близько години. Тут з`їхалися телекамери, мабуть, після публікації інформації. Нарешті, виходить цей слідчий, каже, мовляв, даруйте, мене не повідомили, що ви прийшли. Ну і журналісти до нього зі всією душею і всіма запитаннями. Він відвів мене швиденько. І я дві з половиною години давав пояснення, які функції Вченої Ради, чим вона займається. Слідчий акуратно усе записував», - розповів Головаха.

За його словами, все це виглядало убого, оскільки кримінальна справа порушена «не на нас і не на дочірнє підприємство Інституту Соціології «Центр соціальних експертиз».

«Центр зробив дослідження, і Вчена Рада затвердила цю роботу. Замовником був Центр Адаптації держслужби до стандартів Європейського Союзу. Центр адаптації - це держорган, який замовив дослідження Центру соціальних експертиз. Дослідження ці я бачив, вони актуальні, цікаві і добре виконані. Головне не в цьому. Головне в тому, що вчені ради не можна викликати на допити в такій зневажливій формі і на рівному місці. Щодня по двоє, всі за чергою», - зауважив соціолог.

Головаха наголосив, що учені «не ковтатимуть ці масові повістки».

«Ми не ходитимемо строєм на допити. Якби вони прийшли до нас по-людськи поговорили, коли людям нічого приховувати, то вони все розкажуть. І я радий, що ми підняли цей шум, тому що сподіваюся, що тепер представники силових структур будуть ввічливими з іншими моїми колегами», - вважає учений.

За його словами, він не розуміє цю владу, але й не боїться.

«А якщо захочуть придумати для мене пару-трійку томів злочинних діянь, то мені ніякі адвокати не допоможуть. Вони ні Тимошенко, ні Луценко не допомогли», - вважає Головаха.

Він переконаний, що люди вже не просто незадоволеність владою, а ображені нею.

«Я багато раз говорив членам Партії регіонів: «Ви брешете, ви обіцяєте більше, ніж можете дати. Ви ображаєте навіть своїми соціальними ініціативами», - додав Головаха.

Як повідомлялось, 14 березня, увесь склад Вченої ради Інституту соціології викликали на допит в СБУ.

Згодом у СБУ пояснили, що вчених викликали на допит як свідків у рамках розслідування справи про розтрату понад 920 тис. грн.

Пізніше, президент Віктор Янукович розцінив виклик на допити в СБУ групу вчених, як непрофесійний підхід.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.