НОВИНИ

У Києві провели благодійний аукціон для допомоги знедоленим дітям

Посольства Австрії й Бельгії та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні провели благодійний аукціон, присвячений 12-річчю фонду «Асперн». Отримані кошти передадуть на підтримку проектів «Асперн», які реалізуються для надання допомоги сім'ям і дітям, які опинились у кризових ситуаціях.

Гості благодійного заходу із захопленням подивилися виставу у виконанні дітей, які отримують допомогу від фонду. Діти продемонстрували свої таланти у співі, театральному мистецтві та гімнастиці. Крім того, на заході було продемонстровано вироби, виготовлені дітьми під час семінару під керівництвом Народного майстра України Оксани Ахрененко, які проводяться в приміщенні фонду «Асперн».

«1997 року Віра Кошиль вперше супроводжувала дітей з бідних сімей з Києва до Відня. 55 дітей було прийнято в родини в місті Асперн - приміській частині Відня, де діти прожили три безтурботних тижні. Це було перша зустріч між мешканцями Асперну та організацією «Карітас Відень». Коли Віра вирішила заснувати свою власну організацію для надання допомоги бідним дітям, вона назвала її «Асперн», бо постійна підтримка і солідарність Австрії дали їй впевненість, у досягненні успіху в своїй прихильності до вразливих дітей та сімей. Віра незабаром зрозуміла, що допомога має йти не тільки до дітей, але й до родин, з метою їх зміцнення. Це є важливою умовою для збереження родини. Я радий, що австрійці підтримують «Асперн» у своєму прагненні допомогти сім'ям, які опинились у скрутних життєвих обставинах. Міркуючи про найближчі роки, я з нетерпінням чекаю зростаючої участі місцевої влади і готовності працювати відповідно до сучасних методів та міжнародного досвіду. Я хотів би подякувати Австрійським Авіалініям, Фрай Віллє Україна та Фармонт Гранд Отель за надані лоти та допомогу», - розповів посол Австрії в Україні Вольф Дітріх Хайм.

За словами посла Бельгії Яни Зікмундової, бельгійські волонтери підтримують «Асперн» з 2001 року, після того, як Віра Кошиль допомогла їм дізнатись про важке становище дітей і сімей, яким вона вирішила допомогти.

«Вони були вражені тим, що Віра бере дітей з вулиці і надає їм дім, а також дбає про їх основні потреби: їжу, одяг, невідкладну медичну і психологічну допомогу, і, перш за все, любов. Все це було організовано з безмежною енергією та ентузіазмом з боку Віри та її команди. Дякуючи їм всім, допомога від бельгійців буде продовжувати надходити. Ми дякуємо нашим партнерам – компаніям Gofre, Основний інстинкт, Pavillon Flamant, Sun Inbev та Міжнародні Авіалінії України, які зробили важливий внесок в успіх цього заходу», - сказала Зікмундова.

Представник ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо вважає, що зусилля, спрямовані на задоволення потреб найбільш уразливих дітей та сімей, «можуть бути успішними тільки за умови плідної співпраці громадянського суспільства, національних і місцевих органів влади, міжнародного співтовариства і небайдужих людей».

«Як завжди, ЮНІСЕФ залишається вірним своїм зобов`язанням піклуватися про дітей, захищати їх права та підтримувати родини заради сповненого турботи й любові дому для кожної дитини, - підкреслила Юкіе Мокуо.

Президент благодійного фонду «Асперн» Віра Кошиль подякувала партнерам, організаторам і всім, хто взяв участь у заході та змаганні за благодійні лоти.

«Отримані кошти мають вирішальне значення для індивідуальної роботи «Асперну» з кожною кризовою родиною, з метою попередження соціального сирітства в Києві і області. Завдяки вашим щедрим внескам, ті, хто потребують найбільше, отримають нашу допомогу"- зауважила Кошиль.

Довідка

Фонд «Асперн» - українська благодійна організація, розташована в Дарницькому районі Києва. У 2000 році «Асперн» започаткував проект допомоги сім'ям у кризових ситуаціях. З того часу, 150 сімей з 403 дітьми отримали підтримку від організації.

Фонд також допомагає дітям, інвалідам і хворим людям, які потребують соціальної допомоги. «Асперн» підтримують Дарницька райдержадміністрація Києва, організації «Карітас Відень», «Вчителі без кордонів», Бельгія та індивідуальні донори.

З 2005 року фонд «Асперн» допоміг 5289 дітям.