НОВИНИ

У НАТО непокояться за Тимошенко та Луценка

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) вважає, що судові процеси над колишніми чиновниками в Україні негативно вплинули на виконання країною зобов'язань перед альянсом.

Про це сказав заступник голови парламентської асамблеї НАТО Ассен Агов на засіданні міжпарламентської ради "Україна - НАТО".

Він зазначив, що офіційні представники НАТО й країни-члени альянсу висловили стурбованість щодо деяких політичних подій в Україні.

Агов підкреслив, що вони вважають за необхідне, щоб відносини з партнерами стосувалися не тільки військової сфери й безпеки, а також цінностей, які підтримуються партнерами.

"І щодо цього оцінка виконання ПДЧ (план дій із членства в НАТО) Україною за 2011 рік викликає стурбованість щодо відносно того, що прогрес у деяких сферах буде повернено назад. Справа проти екс-прем'єра Тимошенко розглядалася як сфера, що особливо турбує", - сказав він.

При цьому заступник голови асамблеї підкреслив, що країни-члени НАТО стурбовані появою певних політичних тенденцій в Україні, зокрема щодо покарання політичних осіб, а також свободи засобів масової інформації.

Він підкреслив, що НАТО стурбоване тим, що українська сторона не вживає заходів і не реагує на ситуацію зі станом здоров'я колишнього прем'єр-міністра, лідера партії ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко й екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Як повідомлялось, НАТО має намір врахувати суд над Тимошенко при оцінюванні виконання програми співробітництва "Україна - НАТО" за 2011 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.