НОВИНИ

У Раді стверджують, що зібрали докази державної зради Тимошенко

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради зібрала докази, які нібито вказують на вчинення екс-прем'єром Юлією Тимошенко державної зради.

Про це пише газета «Коммерсанть-Украина».

У цьому комісії допомогла головна військова прокуратура Росії. Надані нею документи трактують як докази особистої зацікавленості Тимошенко під час підписання в Москві невигідних Україні газових контрактів. Якщо за матеріалами ТСК Генпрокуратура порушить кримінальну справу, термін ув'язнення Юлії Тимошенко може збільшитися до 15 років, зазначає видання.

Оголошення остаточних результатів роботи парламентської комісії про «розслідування обставин підписання газових угод між НАК «Нафтогаз Україна» і ВАТ «Газпром» щодо наявності ознак державної зради...» у Верховній Раді заплановано на 16 березня.

Глава тимчасової слідчої комісії, народний депутат Інна Богословська (Партія регіонів) заявила, що Служба безпеки України надала їй «головний документ, що підтверджує факт особистої зацікавленості Юлії Тимошенко у підписанні невигідних для України газових контрактів». На підтвердження своїх слів вона продемонструвала виписку з постанови головної військової прокуратури Росії про припинення кримінальної справи стосовно Тимошенко за нереабілітуючими обставинами.

Копія цього документа містить 22 сторінки. У ньому описуються деякі обставини кримінальної справи, порушеної у 2001 році головною військовою прокуратурою Росії щодо колишнього глави корпорації «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ) Юлії Тимошенко за ч. 3 ст. 33 і ч. 2 ст. 291 Кримінального кодексу РФ («організація дачі хабара посадовій особі, іноземнійпосадовій особі чи посадовій особі міжнародної організації особисто або через посередника»).

Кримінальну справу, як сказано у виписці з постанови, було порушено на підставі заяви колишнього керівника московського департаменту ЄЕСУ Владислава Литвинова. У своїй заяві на ім'я головного військового прокурора РФ Литвинов відзначив, що вказівку про передачу грошей посадовим особам Міноборони РФ він отримав особисто від Тимошенко.

«З січня 1996 по вересень 1997 року, за рішенням президента ЄЕСУ Юлії Тимошенко, отримав від неї гроші в сумі $15 тис. для заохочення ряду військовослужбовців у зв'язку з завершенням поставки продукції за контрактом...», - цитується в документі Владислав Литвинов.

Він докладно розповів, кому з посадових осіб міноборони РФ передавав гроші. «Гроші в сумі $5 тис. передані особисто Волкову Г. А. і Ізгагіну А. Н; Містюкову Н. Н. передана сума в $3 тис.», - зазначив Литвинов.

У документах, що знаходяться в розпорядженні ТСК, також містяться свідчення посадових осіб центрального банку Кіпру, які підтверджують, що «дійсними акціонерами компанії»Somolly Enterprisers Ltd», що виступала посередником між ЄЕСУ і Міноборони РФ, були Юлія Тимошенко та інші». Відповідно до виписки з постанови головної військової прокуратури Росії, кримінальну справу стосовно Тимошенко було закрито в 2005 році у зв'язку із закінченням строків давності кримінального переслідування.

«ТСК зуміла довести, що при підписанні угод вона (Юлія Тимошенко – Ред.) діяла незаконно і мала особистий інтерес. Але остаточне рішення будуть приймати правоохоронні органи. З політичної точки зору Тимошенко здала інтереси країни», - підсумувала Богословська.

«Однак Тимошенко вже засуджена (на 7 років – Ред.) за підписання газових угод. Суд не приймав до уваги, чим вона керувалася! Давайте відштовхуватися від того, чи була це державна зрада?» - зауважила народний депутат Алла Александровська (Компартія).

Представники опозиції на засідання ТСК не з'явилися. Пізніше один із соратників екс-прем'єра народний депутат Сергій Пашинський («БЮТ-Батьківщина») заявив:

«Якщо серйозно сприймати, що Юлія Тимошенко дала хабар в $500 якомусь чиновнику з міноборони РФ в 1996 році, а через 15 років , будучи прем'єр-міністром, через це залежала від Владіміра Путіна, це буде просто смішно!».

Нагадаємо, ст. 111 КК (державна зрада) передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.