НОВИНИ

У Британії продовжилися арешти у справі медіа-імперії Мердока

У Великій Британії арештовано шість чоловік у справі про незаконне прослуховування телефонних розмов співробітниками газети News of the World, що належала медіа-магнату Руперту Мердоку.

За повідомленням поліції, вранці 13 березня заарештовано шість осіб у справі про прослуховування телефонних розмов знаменитостей і дачі хабарів поліцейським журналістами газети News of the World, що привело в минулому році до закриття газети.

Серед заарештованих Ребекка Брукс, колишня глава компанії News International - європейської філії корпорації Руперта Мердока News Corporation. Перш ніж очолити News International 2009 року, Брукс працювала головним редактором таблоїдів News of the World і Sun.

Це вже другий арешт Брукс у цій справі. Перший раз вона була арештована в липні минулого року і випущена під заставу. Сама Брукс категорично заперечує звинувачення. Одночасно з нею заарештований і її чоловік Чарлі Брукса - власника стайні скакових коней і близького друга прем'єр-міністра Девіда Кемерона.

Бруксу пред'явлено звинувачення у перешкоджанні правосуддю. Це побічно кидає тінь і на главу британського уряду. Сам Девід Кемерон не заперечує дружби з Чарлі Бруксом, з яким вчився в Ітоні.

«Я знайомий з Чарлі Бруксом більше 30 років, ми добрі друзі. Він живе по сусідству з моїм виборчою дільницею. До парламентських виборів я дійсно їздив разом з ним верхом - він власник кількох верхових коней», - пояснив Кемерон.

Нові арешти збільшили список заарештованих у справі про незаконне прослуховування до 44 осіб. Всім заарештованим пред'явлено звинувачення у змові з метою перешкодити поліцейському розслідуванню. Одночасно з новими арештами в Лондоні в ході операції Weeting (Щебет) в графствах Оксфордшир, Гемпшир і Хердфордшир пройшли обшуки.

Раніше у зв'язку зі скандалом про незаконне прослуховування телефонів арештували колишнього прес-секретаря прем'єр-міністра і колишнього головного редактора газети News of the World Енді Коулсона. В лютому пішов у відставку з поста глави News International син Руперта Мердока Джеймс Мердок, який, як і його батько, давав свідчення у цій справі в комітеті у справах культури і преси британського парламенту.

Поліція виявила близько 800 осіб, які стали жертвами незаконного прослуховування телефонів. Всього ж в поліцію звернулося із заявами про те, що їхні телефони прослуховуються незаконно журналістами News of the World, близько 1800 чоловік, серед них політики, зірки шоу-бізнесу та відомі громадські діячі.

Як повідомлялось, 9 березня британський регулятор медіа-ринку Ofcom почав перевірку матеріалів розслідування діяльності компанії News International - британського дочірнього підприємства News Corporation. Зокрема, перевіряютьчя документи, що стосуються приналежності ліцензії на мовлення супутникового телеканалу BSkyB. Офіційно він належить News Corporation і Джеймсу Мердоку.

Перевірка проводиться за запитом лорда Левесона, який розслідує скандал з прослуховуванням телефонів, до якого причетна компанія Мердока.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.