НОВИНИ

Швейцарці відмовилися від збільшення відпусток

На референдумі, який відбувся у Швейцарії, громадяни висловились проти збільшення гарантованої державою щорічної відпустки з чотирьох до шести тижнів.

На референдумі, який відбувся в неділю, 11 березня, близько двох третин виборців Швейцарії (66,5%) висловились проти подовження мінімальної річної відпустки з чотирьох до шести тижнів. У жодному з двадцяти шести кантонів ініціатива профспілки Travail.Suisse не здобула підтримки більшості.

Очевидно, на громадську думку вплинули заяви організацій працедавців, які агітували проти збільшення прав на відпочинок. «Більше відпусток = менше робочих місць», - попереджало з плакатів лоббі підприємств. Аргументація проста: внаслідок зростання курсу швейцарського франка відносно іноземних валют конкурентоздатність Швейцарії і так падає, тож підприємства змушені створювати робочі місця в сусідніх країнах з дешевшою робочою силою. І додаткові дні відпустки стали б ще одним вагомим аргументом для цього.

Як зазначає DW, швейцарські компанії у середньому надають своїм працівникам 25 днів гарантованої відпустки на рік, в той час як, наприклад, у Німеччині відпустка триває близько 30 днів.

Нагадаємо, за українським законодавством, офіційно наші співвітчизники мають право на відпустку від 4 до 6 тижнів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.