НОВИНИ

У Януковича пояснили, що іпотечні кредити під 2-3% зможуть отримати не всі

Перший заступник глави Адміністрації президента Ірина Акімова заявила, що на іпотечні кредити від держави під 2-3% річних будуть претендувати далеко не всі. Про це вона сказала сьогодні журналістам на прес-конференції.

Акімова зазначила, що єдиним джерелом покриття різниці у відсотках між ринковою ставкою і ставкою, яка буде надаватися, є бюджет. "Ніякого іншого джерела немає і бути не може", - підкреслила вона, передає ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Акімової, розрахунки обсягів можливого іпотечного кредитування, його охоплення з точки зору населення та необхідних бюджетних ресурсів зараз проводяться Нацбанком і Мінфіном.

"Цілком очевидно, що тема масових кредитів, абсолютно для будь-якого громадянина в рамках цієї ініціативи піднята бути не може. Ініціатива, безумовно, повинна бути адресна і, перш за все, стосуватиметься людей, найбільш соціально незахищених, це в основному стосується і молоді, хоча у нас і є програма молодіжного кредитування, і інших людей, незалежно від віку, які потребують житла, не можуть самі заплатити досить високу ціну, вони готові брати участь в кредитуванні, тому що це не безкоштовна роздача квартир, але рівень їх матеріальних можливостей обмежений", - пояснила Акімова.

За її словами, визначити цю цільову категорію по доходу, за віком, за іншими критеріями - завдання НБУ і Мінфіну.

"А потім потрібно подивитися, скільки реально вже цього 2012 році можна було б закласти на початок цієї кредитної програми. Ці розрахунки зараз робляться", - підкреслила вона.

На її думку, цього року на реалізацію ініціативи навряд чи вдасться виділити суму, що перевищує 1 млрд грн.

"Це дуже приблизна цифра. Буде багато обмежуючих критеріїв. По-перше, хто має право, в першу чергу, по доходу? По-друге - наявність житла. Цей критерій теж потрібно буде чітко опрацьовувати, тому що питання не в тому, щоб допомогти кожному купити квартиру, незважаючи на його дохід і на те, скільки квартир у нього вже є", - зазначила Акімова.

"Це і обсяг площі, який може субсидуватися. Чи можна субсидуватися квартиру 200 квадратних метрів? Повинні існувати нормативи, які показують, на що може піти держава в рамках існуючих матеріальних можливостей. І, безумовно, цільова група не може бути дуже широкою", - заявила вона.

Нагадаємо, 7 березня під час розширеного засідання Кабінету міністрів президент Віктор Янукович заявив, що в Україні з травня розпочне працювати програма іпотечного кредитування для придбання доступного житла під 2-3% річних.

Крім того,Янукович доручив Кабінету міністрів із травня провести перерахунок пенсій, а з 1 червня відновити виплати вкладникам Ощадбанку СРСР.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.