НОВИНИ

Президент Афганістану готовий співпрацювати зі США

Президент Афганістану Хамід Карзай заявив у неділю 11 березня, що «майже готовий» підписати угоду про стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами і сподівається зробити це до травневого саміту НАТО в Чикаго.

Однак, за словами Карзая, до підписання залишилося вирішити ще одне питання – вимогу Кабула щодо припинення нічних рейдів американських військ по домівках афганців.

Іще одне з суперечливих питань уже вл аднали минулого тижня, коли військові двох країн підписали домовленість про передачу органам влади Афганістану центрів утримання в’язнів, що їх нині контролюють військові США, впродовж шести місяців.

Крім того, за словами Карзая, з угоди про стратегічне партнер ство винесуть в окремий документ домовленість про умови подальшого використання американськими військами належних Афганістанові військових об’єктів і про майбутню навчально-тренувальну й дорадчу роль військових США в Афганістані після 2014 року, коли планується завершити виведення з цієї країни бойових американських частин. Переговори про це, сказав президент, можуть протривати ще рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.