НОВИНИ

Росіяни зневірились в ефективності мітингів?

Протестні настрої у Москві йдуть на спад, а опозиційні сили не можуть досягти згоди.
У суботу, 10 березня, у Москві на Новому Арбаті відбувся мітинг опозиції проти фальсифікацій на президентських виборах, на яких перемогу отримав чинний прем'єр-міністр Володимир Путін.
 
Організатори очікували, що протестувати збереться близько 50 тисяч людей, однак Москва на свята спорожніла. Один з організаторів Сергій Удальцов нарахував до 30 тисяч протестуючих, але за офіційними даними МВС на мітинг, який завершує хвилю протестів "За чесні вибори", прийшло лише 10 тисяч осіб. На думку опозиціонерів, народ остаточно зневірився в ефективності мітингів і демонстрацій. 
 
Серед промовців на Новому Арбаті були політики та громадські активісти, які працювали спостерігачами на виборах. Вони розповіли про порушення та фальсифікації, які фіксували на виборчих дільницях та запевнили, що Путіну приписали від 5 до 15%. Д
 
Три години звучали різні пропозиції, але програми дій на майбутнє так і не ухвалили. Опозиційним політикам через досить відмінні політпогляди складно виробити єдину тактику. Один із лідерів незареєстрованої партії "Парнас" Михайло Касьянов говорив про те, що треба створювати єдину опозиційну коаліцію, в якій "Парнас" об'єднається з "Яблуком" та майбутньою партією Михайла Прохорова.
 
У "Лівому фронті" Удальцов закликав не покидати вулиці. Він вважає, що треба ставити намети, і скликати мітинг з мільйоном учасників за тиждень до інавгурації Путіна, яка призначена на 7-ме травня. Яблучники не проти акцій, але ідею з наметовим містечком називають провокативною.
 
У Петербурзі та Нижньому Новгороді сьогодні також пройшли мІтинги й були затримання. У цих містах акції за чесні вибори були несанкціоновані, тому поліція діяла без вагань. У Петербурзі затримали усіх 40 учасників. Опозиція обіцяє оголосити про нову дату і місце проведення наступного мітингу, але схоже, що станеться це нескоро.
 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.