НОВИНИ

В Єгипті розпочалась президенська кампанія

У суботу, 10 березня, в Єгипті почалася реєстрація кандидатів на президентську посаду.
Згідно з новими правилами, за які проголосували єгиптяни на всенародному референдумі у березні 2011-го року, президент тепер обиратиметься максимум на два терміни. Кожен термін правління обмежений чотирма роками. Запроваджені і нові вимоги до кандидатів у президенти, включно з віковим порогом (не молодше 40 років) і громадянським станом (обов'язкове єгипетське громадянство самого кандидата і його дружини або чоловіка).
 
Найбільша партія в парламенті Єгипту - Партія свободи і справедливості "Братів-мусульман" - пообіцяла оголосити ім'я кандидата, якого вона підтримає, лише після завершення процедури реєстрації кандидатів. При цьому раніше ісламісти неодноразово заявляли про те, що власну кандидатуру вони не висуватимуть, натомість підтримуватимуть ідеологічно близького кандидата. Не виключено, що таким кандидатом може бути колишній активіст цього руху Абдель Монейм Абу аль-Футух.
 
Серед потенційних кандидатів на вищу посаду в країні - колишній генеральний секретар Ліги арабських держав Амр Муса, колишній прем'єр Ахмад Шафік та Мансур Хасан, глава Консультативної ради, яка була створена після революції на тимчасовій основі на період до парламентських виборів. Його кандидатуру вже офіційно підтримала найстаріша ліберальна партія країни "Аль-Вафд". "Хто буде президентом? Ну цей, як його? Амр Мусса! Так, точно. Він чесна людина", - каже в розмові з Deutsche Welle відвідувач одного з каїрських кафе.
 
Натомість колишній голова МАГАТЕ Мухаммад Аль-Барадеї, якого раніше вважали фаворитом виборчих перегонів, заявив, що не висуватиме свою кандидатуру на цих виборах через «брак демократії в країні». Деякі єгиптяни, втім, вже скептично налаштовані щодо результатів цієї кампанії.
 
"Давайте будемо чесними: як ми взагалі можемо обирати зараз президента? У нас навіть немає конституції. Ця людина буде президентом чи опудалом", - риторично запитує інший мешканець Каїра.
Нагадаємо, президент Єгипту Хосні Мубарак пішов у відставку 11 лютого 2011 року та передав владу Вищій раді збройних сил. Військові скасували дію конституції і розпустили обидві палати єгипетського парламенту. В Єгипті було оголошено перехідний період, який має завершитися не пізніше 30 червня передачею влади від військових обраному цивільному керівництву на чолі з новим президентом республіки. Процесс реєстрації кандидатів завершиться 8 квітня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.