НОВИНИ

ЄС виділив 35 млрд євро на грецькі борги

Єврогрупа з міністрів фінансів 17 країн єврозони схвалила рішення про виділення 35,5 млрд євро на фінансування операцій з обміну грецьких держоблігацій, що належать приватному сектору, передає Associated Press.

З 35,5 млрд євро до 30 млрд будуть виділено у вигляді дворічних облігацій Європейського фонду фінансової стабільності, які інвестори отримають разом з новими облігаціями Греції в обмін на скорочення 53,5% основного боргу країни по старих зобов'язаннях. Ще 5,5 млрд євро підуть на виплату накопичених відсотків по старих облігаціях Греції, які підлягають обміну.

Голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер підтвердив, що Греція застосує так звану "обмовку про колективні дії", щоб обміняти абсолютно всі облігації, випущені в рамках грецького законодавства.

Міністри фінансів єврозони обговорили результати грецької пропозиції про обмін держпаперів у ході телеконференції. Також вони заявили, що Греція виконала всі умови для отримання решти коштів в рамках 130-мільярдної програми допомоги.

Нагадаємо, раніше уряд Греції повідомив, що більшість (85,8%), приватних кредиторів країни, в тому числі фінансові інститути, погодилися на обмін облігацій, що допоможе списати $142 млр і уникнути дефолту за своїми фінансовими зобов'язаннями,.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.