НОВИНИ

В Польщі виходити на пенсію будуть після 67 років.

Прем’єр-міністр Дональд Туск не виключає, що швидше піти на пенсію зможуть жінки, які втратили працю і не можуть знайти наступну, але вже встигли напрацювати капітал, який дозволяє їм отримати мінімальне пенсійне забезпечення.
Пенсійна реформа, яку пропонує польський уряд, полягає у підвищенні пенсійного віку чоловіків і жінок до 67 років. Кожні чотири місяці уряд буде підвищувати пенсійний вік на один місяць. Чоловіки досягнуть рівня 67 років у 2020 році, а жінки – у 2040 році.
 
Як каже Малґожата Русевич з Конфедерації польських роботодавців Левіатан, цю пропозицію уряду слід допрацювати, але є інший вихід. Організація вважає, що кращою пропозицією буде можливість виходу на пенсію жінок у віці 65 років. Але вони повинні працювати 40 років і оплачували пенсійні внески.
 
У польському Сеймі 8 березня відбулися дебати присвячені підвищенню пенсійного віку. Як каже віце-спікер Сейму з партії Рух Палікота Ванда Новіцька, у суспільстві є опір цій ідеї уряду. Якби політики запропонували паралельні проекти соціальної допомоги жінкам, – було б краще.
 
Рух Палікота каже: якщо маємо збільшувати пенсійний вік, то передусім слід запропонувати програми, які зменшать цей опір. Не може бути такого підходу: видовжуємо пенсійний вік, а потім побачимо, що буде. Так до цієї проблеми підходить уряд. Але треба докласти усіх зусиль, щоб підвищення пенсійного віку боліло якомога менше, – заявила Ванда Новіцька.