НОВИНИ

В Європі сумніваються в успішному головуванні України в ОБСЄ

Віце-президент Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ) Вальбурга Габсбург Дуглас (Walburga Habsburg Douglas, Швеція) заявляє, що якщо в Україні триватимуть політично мотивовані переслідування, Києву буде складно успішно головувати в цій організації в 2013 році.

«Мої основні висновки після візиту (в Україну – Ред.) пов'язані з занепокоєнням щодо майбутнього української демократії. Якщо політичні переслідування триватимуть, якщо такі ситуації, як судовий розгляд стосовно Тимошенко, триватимуть без контролю з боку верховенства права, то потім Україні буде дуже складно успішно головувати в ОБСЄ», - зазначила В.Габсбург Дуглас, коментуючи результати відвідування України.

Віце-президент ПА ОБСЄ вважає, що такі ситуації під час головування «перебуватимуть у негативному світлі, що зашкодить репутації України серед 55 інших країн в ОБСЄ». «Крім того, українські офіційні особи заблокують самі себе від подальших угод із Європейським Союзом, так само, як і ЄС не бажає проводити переговори, доки справа Тимошенко залишається плямою на звіті української демократії», - додала вона.

Водночас вона зазначила, що «між сьогодні та 2013 роком іще багато часу». «Ми сподіваємося, що співробітництво ОБСЄ з Україною з метою сприяння незалежній судовій системі та підготовці суддів буде частиною прогресу, який ми спостерігатимемо за період між нинішнім днем і днем, коли Україна заступить на головування в ОБСЄ», - висловила впевненість віце-президент ПА ОБСЄ.

Європейський політик вважає, що Україна на посаді голови ОБСЄ «хотітиме продемонструвати, що живе відповідно до зобов'язань, узятих перед ОБСЄ». «Якщо політично мотивовані переслідування без контролю з боку верховенства права триватимуть, це перешкоджатиме хорошій роботі України, яку вона готова виконати як голова ОБСЄ», - підсумувала В.Габсбург Дуглас.

Нагадаємо, 5 березня керівництво Качанівської колонії не допустило віце-президента ПА ОБСЄ Вальбургу Хабсбург Дуглас (Швеція) і члена ПА ОБСЄ від Швеції Асу Ліндестам на зустріч із Тимошенко через відсутність відповідної згоди від МЗС.

Читайте також Вальбурга Дуглас: «Коли політичних опонентів кидають до в’язниці, на виборах потрібна велика кількість міжнародних спостерігачів»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.