НОВИНИ

Путін заявив, що не збирається змінювати зовнішню політику Кремля

Прем'єр-міністр РФ Владімір Путін заявляє, що після обрання його президентом кардинальних змін у зовнішній політиці Росії не буде. Про це він сказав журналістам у Москві.

«Не думаю, що тут будуть якісь кардинальні зміни», - сказав Путін, який переміг на президентських виборах 4 березня.

Він пояснив, що зовнішню політику в Росії здійснює президент, МЗС під керівництвом президента.

«Але ми ж найбільш ключові питання обговорюємо на Раді безпеки, на нараді Ради безпеки. Ми всі в курсі цих подій. І у нас, звичайно, в кожного є й своя думка, ми ж усі люди, зрозуміло, але загалом із ключових питань у нас є консенсуси», - зазначив Путін.

Як повідомлялось, міжнародні експерти вважають, що нинішня зовнішня політика Кремля – шкодить Росії. Зокрема, колишній міністр закордонних справ Великої Британії Малкольм Ріфкінд у вважає, що путінська політика холодної війни завдасть Росії значної шкоди.

«Головна проблема Путіна – це те, що він російський націоналіст з поганою уявою. Такі якості як правило підходять людям з КДБ, але мають мало користі для міжнародних відносин. Він розглядає зовнішню політику як гру з нульовою сумою, і чого б не бажали США Росія буде цьому протистояти для того, щоб її поважали у світі як серйозну силу», - пояснив Ріфкінд.

Водночас, колишній виконавчий директор нафтової компанії Chevron та провідний дослідник Центру стратегічних та міжнародних досліджень Едвард Чо пояснив, що в той час як нафта і газ підсилюють впевненість Путіна вони також можуть і значно обмежувати його дії.

«Не слід плутати ворожу політику проти Заходу, особливо від час виборчої кампанії, з визнанням потреби у ноу-хау, управлінських та фінансових можливостях західних фірм. Примітно, що чим більше Росія повертається спиною до західних урядів, тим більше вона буде повертатися обличчям до західних компаній, щоб показати, що вона – все ще цікаве місце для інвестування», - відзначив експерт.

Нагадаємо, колишній прем'єр-міністр РФ Владімір Путін отримав 63,60% голосів на виборах президента Росії і виграв президентську гонку в першому турі. 

Читайте також: Захід готується до протистояння з Кремлем

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.