НОВИНИ

Представники Януковича ігнорують суд щодо скасування Дня Свободи

Судді Вищого адміністративного суду знову відклали розгляд справи щодо скасування святкування Дня Свободи 22 листопада. Про це повідомляє прес-служба Української Народної Партії.

«Розгляд справи, тривав не більш як півгодини. Представники Януковича вже вдруге не з’явилися до суду», - заявила позивачка, голова Рівненської УНП Світлана Ніколіна.

Засідання суду за позовом Ніколіної до президента Віктора Януковича перенесено на 28 березня.

При цьому під час сьогоднішнього засідання судді звинуватили позивачку, що вона нібито «постійно змінює позовну заяву, чим навмисно відволікає суд» і затягує розгляд справи.

Так вони відреагували на уточнення, що святкування Дня Свободи треба «назавжди» залишити 22 листопада. «Хоча це уточнення є суто технічним і, з юридичної точки зору, не може бути приводом переносити засідання», – наголосила Ніколіна.

Тож попри наполягання Ніколіної, що справу треба розглянути сьогодні, суд таки переніс її розгляд. «Судді розуміють, що не можна на чорне казати біле, але й визнати дії Януковича незаконними теж не можуть. Тому чіпляються до дрібниць», – переконана Ніколіна.

Нагадаємо, на початку січня Ніколіна звернулася до Вищого Адміністративного Суду із вимогою визнати незаконним указ президента Віктора Януковича № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат та професійних свят», яким Янукович скасував указ свого попередника Віктора Ющенка від 19 листопада 2005 року № 1619 «Про День Свободи» і переніс відзначення цього дня з 22 листопада на 22 січня – День Соборності.

Перше засідання суду відбулося 15 лютого, проте тоді розгляд справи був перенесений через відсутність представників відповідача та уточнення підстав для позову.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.