НОВИНИ

Посол Естонії: аби зберегти свою ідентичність, країна повинна мати одну державну мову

Надзвичайний та повноважний посол республіки Естонія в Україні Лаурі Лепік під час зустрічі «Шлях Естонії до Європейського союзу», організованої в рамках програми «Європейський досвід» книгарнею «Є» та виданням «Український Тиждень», розповів про мовну політику своєї країни в умовах загальноєвропейського мультикульутралізму

«Ми успадкували частину населення, яка називається російськомовною. І ми офіційно їх не відокремлюємо за національністю – росіяни, українці, білоруси. Ми ніколи не запитуємо національність людини, вважаючи це формою дискримінації. Однак, ми провадимо жорстку мовну політику. Аби зберегти свою ідентичність, держава повинна мати одну державну мову», - розповів Лепік.

Дипломат зазначив, що від початку Естонію критикували навіть її союзники в ЄС. За словами посла, до цього призводило бажання європейців збудувати мультикультурне суспільство.

«Ми чули критику з боку західних партнерів. Однак, ми хотіли бути якомога кращими, не позбуваючись при цьому наших принципів» - заявив посол.

Читайте також: Ексклюзивне інтерв'ю Лаурі Лепіка "Українському тижню"

Лаурі Лепік – естонський політик, з 2005 по 2008 роки Старший Радник у Секції оборони, Постійне представництво Естонії при НАТО, Брюссель, Бельгія, раніше - Голова бюро Європейської політики безпеки і оборони, Міністерство оборони, Таллінн, Естонія. Нині - Надзвичайний та Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.