НОВИНИ

  ▪   Богдана Костюк

У Києві презентовано програму Східного партнерства «Культура»

У Києві 6 березня презентовано програму Східного партнерства «Культура», яка передбачає виділення 12 мільйонів євро для здійснення 15 культурно-мистецьких проектів та реформування культурної політики у шести державах Східного партнерства (Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні). Програма буде здійснюватись у період до кінця 2015 року.

Як повідомила керівник сектору генерального директорату зі співпраці Європейської комісії Кармен Фалькендебрг-Амброзіо, «серед завдань програми «Культура» - сприяння співпраці між державними установами культури різного рівня (національного та місцевого рівнів), організаціями громадянського суспільства, комерційними і неприбутковими організаціями, які працюють у сфері культури… Ми маємо надію, що програма посприяє реформуванню культурної політики на державному рівні, допоможе розвиткові місцевих громад через втілення культурних ініціатив тощо».

Також серед завдань програми, за словами представників Єврокомісії, налагодження співпраці між країнами Східного партнерства у культурній сфері.

Серед 15-ти проектів, які отримають грантову підтримку ЄС у рамках програми «Культура» у десятьох задіяні українські організації (партнери), а чотири проекти ініційовані Україною.

За словами координатора сектору з культурних питань представництва євро-комісії в Україні Тетяни Шульги, «дві організації представляють Київ, по одній з Донецька та Херсонщини».

Усі 15 проектів передбачають створення громадського простору для здійснення культурних ініціатив, збереження культурної спадщини та відновлення історико-культурних пам’яток у невеликих містах, а також підтримку сучасного кіномистецтва та інші.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.