НОВИНИ

Лавринович знайшов у Кримінально-виконавчому кодексі дискримінацію чоловіків

Міністерство юстиції виявило ознаки статевої дискримінації в окремих положеннях Кримінально-виконавчого кодексу України, згідно з якими діти засуджених жінок можуть передаватися їх родичам за згодою матері. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович, зазначає прес-служба міністерства.

Як зазначається в експертних висновках, статті 141 Кодексу є дискримінаційною за ознакою статі по відношенню до чоловіків і надає певні привілеї жінкам, які не пов’язані з біологічними відмінностями між статями.

У зв’язку з цим Міністерство юстиції рекомендує внести зміни до кримінально-виконавчого законодавства в частині отримання згоди батька на передачу дитини родичам. Висновок Мін’юсту щодо наявності у Кодексі дискримінаційних норм направлений на ознайомлення до Верховної Ради України як органу, що ухвалив указаний законодавчий акт.

В експертному висновку також відзначається наявність в Кодексі інших дискримінаційних норм на користь жінок. Проте, як зазначають експерти, наявність таких норм є виправданим.

Зокрема, виправданими вважаються положення, які випливають з особливих потреб жінок-ув'язнених та полягають в урахуванні природних та біологічних відмінностей і особливостей осіб різної статі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.