НОВИНИ

Проти російських опозиціонерів можуть порушити справу за мітинг у Москві

Слідчий комітет Росії може порушити кримінальну справу проти учасників вчорашнього мітингу «За чесні вибори» на Пушкінській площі в Москві.

Зараз проводиться дослідча перевірка на предмет наявності в діях опозиціонерів ознак злочину, передбаченого статтею про заклики до масових безладів, повідомив офіційний представник відомства Володимир Маркін.

Як повідомлялось, 5 березня поліція розігнала кілька сот людей, що залишилися на площі після мітингу. Один з організаторів акції, депутат Держдуми Ілля Пономарьов заявив, що поліція порушила закон, оскільки люди залишилися на зустріч з депутатом, а це не вимагає узгодження з владою.

Водночас, влада Москви вважає, що поліція діяла в межах закону, припиняючи несанкціоновану акцію на Пушкінській площі. А прес-секретар Владіміра Путіна Дмітріц Пєсков заявив, що «поліція продемонструвала професіоналізм, легітимність та ефективність дій».

Нагадаємо, у Москві поліція затримала щонайменше 250 учасників акцій за чесні вибори, в тому числі - Іллю Яшина, Сєргєя Удальцова та Алєксєя Навального. Після складання протоколів їх  відпустили. У Петербурзі, за даними поліції, в ході заборонених акцій протесту затримано близько300 осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.