НОВИНИ

Провідні світові експерти відзначають, що путінська зовнішня політика шкодить Росії

Експерти та провідні світові видання коментують значення та можливі наслідки перемоги Володимира Путіна на президентських виборах в Росії

Провідний дослідник Brookings Institution Деніел Кауфман вважає, що переобрання Путіна повинно пробудити Захід.

«Проблемна еволюція урядування в Росії в останні десять років повинна стати знаком для пробудження для світу, який часом був наївний щодо змін в Росії та інших країнах»

Колишній міністр закордонних справ Великобританії Малкольм Ріфкінд у своїй статті для The Telegraph зазначив, що путінська політика холодної війни завдасть Росії значної шкоди. «Головна проблема Путіна – це те, що він російський націоналіст з поганою уявою. Такі якості як правило підходять людям з КДБ, але мають мало користі для міжнародних відносин. Він розглядає зовнішню політику як гру з нульовою сумою, і чого б не бажали США Росія буде цьому протистояти для того, щоб її поважали у світі як серйозну силу», - вважає Ріфкінд.

«Це могло мати сенс під час холодної війни. Але у сьогоднішньому багатополярному світі зі зростаючим Китаєм та впевненою Азією ключем для світового впливу для Росії, як і для США та Європи, буде економічна сила, а не геополітична позиція. Росія зараз не має вражаючої економіки, крім енергоресурсів. В 19-му столітті цар Алєксандр II відмітив, що єдиним другом Росії були її армія і флот. Сьогодні – це газ і нафта. Справжнім викликом для Путіна зараз є створити Росію з плюралістичною політичною системою та успішною, сучасною ринковою економікою. Проте, я дуже сумніваюсь, що йому це вдасться», - відмітив Ріфкінд.  

Колишній виконавчий директор нафтової компанії Chevron та провідний дослідник Центру стратегічних та міжнародних досліджень Едвард Чо у коментарі Foreign Policy підкреслив, що вважає, що в той час як нафта і газ підсилюють впевненість Путіна вони також можуть і значно обмежувати його дії.

«Не слід плутати ворожу політику проти Заходу, особливо від час виборчої кампанії, з визнанням потреби у ноу-хау, управлінських та фінансових можливостях західних фірм. Примітно, що чим більше Росія повертається спиною до західних урядів, тим більше вона буде повертатися обличчям до західних компаній, щоб показати, що вона – все ще цікаве місце для інвестування», - відзначив він.

У свою чергу Financial Times зазначає, що для проведення змін російська опозиція повинна мати чітке уявлення про майбутнє країни.

«Вона (опозиція – Ред.) повинна сказати, куди має рухатись держава. Мільйони росіян, які підтримують опозицію, зараз чекають на її ідеї. Ні для кого не секрет, що протестувальники представляють широкий спектр населення. І це добре: протест повинен піти у новому напрямку. Повинні з’явитись нові ліві, праві та центристські партії, які взяли б участь в дискусії про належну економічну політику, охорону здоров’я, освіту та інші реформи, тобто про все, що Путін вважав за краще не обговорювати під час його перебування при владі. Це не буде легко, але це треба зробити, яка опозиція справа і зліва хоче отримати підтримку мільйонів  виборців. Це так розкриє справжню природу обіцянок Путіна – великі безрозсудні ставки на те, що ціни на нафту зростуть в поєднанні з дешевим популізмом. Розвиток справжніх партій з практичними ідеями є особливо важливим для бізнес-еліти країни, яка спостерігає за подіями зі зрозумілою тривогою», - пише видання. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.