НОВИНИ

Українська Вікіпедія обігнала російську та іспанську

Українська Вікіпедія у березні цього року посіла 5-те місце серед 284 мовних розділів цієї всесвітньої онлайн-енциклопедії і найвище - серед слов’янських Вікіпедій за якістю наповнення її розділів. Про це повідомила Тижню громадська організація «Вікімедіа Україна».

Зокрема, протягом лютого місяця україномовна Вікіпедія стрибнула з 7-го на 5-те місце за цим показником, і обійшла російську та іспанську Вікіпедії. Також за результатами лютого українська Вікіпедія продемонструвала найкращі показники зростання серед усіх мовних розділів.

«До «Списку статей, які повинні бути у всіх Вікіпедіях», входить 1000 статей з галузі загальних знань. Він використовується для підрахунку своєрідного «рейтингу Вікіпедій», який оновлюється один раз на місяць і відображає наявність та розмір статей із цього списку», – повідомляє «Вікімедіа Україна».

Першу сходинку в цьому рейтингу якості займає каталонський мовний розділ Вікіпедії, за ним йде англомовна, а третє та четверте місце посідають франко- та німецькомовні Вікіпедії.

Як пояснює «Вікімедіа Україна», зростання рейтингу україномовної Вікіпедії було зумовлене насамперед збільшенням кількості її користувачів, які протягом останнього місяця зробили як мінімум одну правку, а також завдяки проведенню «Місячника з покращення 1000 необхідних статей», за підсумками якого було доповнено 78 статей.

Як відомо, українська Вікіпедія займає 13-те місце за кількістю статей серед 284 мовних розділів цієї онлайн-енциклопедії, і в ній налічується близько 370 тисяч статей.